Wyznaczaj i realizuj skutecznie CELE!

Model DRABINA, czyli 7 szczebli do CELU!

Czy któraś z tych sytuacji dotyczy Ciebie?

 • ogarnia Cię zniechęcenie, bo ruszasz ostro do działania, a potem tracisz motywację i stajesz w miejscu
 • wydaje Ci się, że świetnie wyznaczasz kolejne cele, ale boisz się podjąć działanie
 • czujesz, że coś Cię blokuje i nie pozwala Ci ruszyć z miejsca, a Twoje pomysły pozostają w sferze marzeń
 • wyznaczasz cele, ale czujesz, że coś jest “nie tak”, że cele które realizujesz nie są Twoje lub nie są dla Ciebie ważne
 • widzisz, że cele, które skrupulatnie realizujesz prowadzą Cię donikąd, nie czujesz, że Twoje działania mają sens
 • wyznaczanie i realizacja celów idą Ci całkiem dobrze, ale pragniesz wesprzeć się dodatkowymi technikami i narzędziami
 • czujesz, że Twoja silna wola jest na wyczerpaniu
 • narasta w Tobie frustracja, ponieważ po raz kolejny odkładasz realizację Twoich zadań
 • rezygnujesz zupełnie z wyznaczania celu, ponieważ po wielu podjętych próbach nie wierzysz, że to ma sens

Wspinałam się po mojej drabinie odhaczałam cele, by potem się zniechęcić i stanąć w miejscu…


Wśród moich klientów i znajomych jestem znana z tego, że realizuję cele, które sobie wyznaczyłam.

Ale nie zawsze tak było! Pamiętam czasy, że narzucałam sobie ambitne cele, ruszałam ostro do działania, a potem czułam jak wygasała we mnie wewnętrzna siła, która pchała mnie do działania. Wpadałam w błędne koło frustracji i zniechęcenia, czułam się tak, jakbym z wielkim hukiem spadała z mojej drabiny, po to, by trochę ponarzekać, pozłościć się, wygoić “rany”, otrzepać się i ruszać na nowo w wędrówkę po drabinie.

Zajęło mi wiele lat, by zauważyć, że moja frustracja wynikała z trzech podstawowych przyczyn:

1. Cele, do których dążyłam często nie były tak naprawdę “moje” - realizowałam wymagania rodziców, nauczycieli, czy też partnera. Leciałam ślepo jak ćma w kierunku, który został mi narzucony przez system edukacyjny, czy rodzinny. Nie znalazłam czasu, by zatrzymać się na mojej drabinie i sprawdzić, czy aby na pewno idę tam, dokąd chcę! Nic dziwnego, że moja ledwo tląca się iskierka motywacji bardzo szybko gasła. Czasami realizowałam cele, które tak naprawdę były “zapchajdziurami”, sprawami nieistotnymi, ale dającymi mi poczucie, że przecież działam i jestem skuteczna!

2. Bałam się podjąć działanie z tego powodu, że moje cele mnie przygniatały, wydawały mi się wielkie i nierealne, nie potrafiłam mądrze ich podzielić na mniejsze, “zjadliwe kawałki”. Już na etapie wyznaczania celu robiłam to po prostu źle. Nawet jeśli się już zabrałam za realizację celu, to potem często rezygnowałam z działania, ponieważ nie potrafiłam sobie poradzić z moimi licznymi obawami i “strachami”. Czułam, że coś mnie blokuje i wolałam nie zrobić nic (mój “chory” perfekcjonizm, z którym też “walczyłam” również się do tego przyczynił!).

3. Nie dbałam o regenerację mojego “mięśnia silnej woli”, co zazwyczaj kończyło się “wypaleniem”, przepracowaniem albo całkowitą rezygnacją z realizacji celu. Według badań silna wola jest jak mięsień, który należy trenować, ale również go regenerować. Teraz mam już wiedzę na ten temat i znam proste techniki, które pomagają mi wypracowywać lepsze nawyki lub zwyczajnie “naładować” akumulatory, by mieć siłę do skupienia się na ważnym dla mnie celu.

Postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce i przyjrzeć się moim celom oraz wypróbować proste techniki, które pomagają mi je realizować oraz żyć spokojniej i na własnych warunkach.


Zapraszam Cię do wzięcia spraw w swoje ręce i realizowania celów, które są dla Ciebie ważne i dają Ci poczucie sensu!


Zacznij już TERAZ!Jak wygląda kurs od środka?

Kurs składa się z kilku modułów, podzielonych na krótkie lekcje. Uczysz się w swoim tempie, korzystając z lekcji w formie nagrań video oraz wykorzystując praktyczne narzędzia, które możesz pobrać (edytowalne pliki pdf).

Jako osoba o artystycznym usposobieniu, nie zawsze potrafiłem skupić się nad jednym zadaniem, uporządkować cele i wyodrębnić najcenniejsze cechy swojego charakteru oraz silne strony. Pani Klaudia przeprowadziła ze mną kompleksowe sesje coachingowe, co pomogło mi na trwałe zreorganizować i uporządkować moje cele w zakresie rozwoju osobistego i budowania biznesu w sposób autentyczny, czyli w zgodzie z moimi najgłębszymi wartościami i pragnieniami.

Moim zdaniem Pani Klaudia jest osobą o wyjątkowej wytrwałości i dociekliwości. Charakteryzuje się profesjonalizmem i uporem w rozwiązywaniu nawet najbardziej skomplikowanych spraw i porządkowaniu ich, jak również w planowaniu kolejnych kroków na drodze do realizacji celów.

Z całego serca zachęcam do pracy z Panią Klaudią Kałążną każdego, kto na pewnym etapie swojego życia potrzebuje rozwinięcia swych skrzydeł zarówno na polu zawodowym jak i prywatnym.

Paweł Jasiński, Artysta, Założyciel TREE ART STUDIO

Zacznij już TERAZ!Ten kurs pomoże Ci:

 • mądrze i w prosty sposób wyznaczać ważne dla Ciebie cele, dzięki sprawdzonym narzędziom i w oparciu o wyniki badań naukowych
 • realizować prawidłowo wyznaczone cele, dzięki prostym i skutecznym technikom, wspierającym nawykom oraz trenowaniu silnej woli
 • zbadać, czy dany cel Ci służy i jak bardzo jesteś gotowa/y na zmianę
 • zidentyfikować i zburzyć bariery, które mogą zniweczyć Twoje plany
 • dotrzeć do źródeł wewnętrznej motywacji, czyli “motora napędowego”, który powoduje, że z chęcią podejmujesz działanie
 • dbać na co dzień o regenerację “mięśnia” silnej woli
 • rozprawić się z blokadami, które stoją Ci na przeszkodzie, czyli pokonać swoje obawy i wątpliwości, które hamują Twoje działania
 • szukać aktywnie wsparcia w realizacji swoich celów w swoim otoczeniu

Twój nauczyciel


Klaudia Kałążna
Klaudia Kałążna

strateg, doktor nauk humanistycznych, trener, doradca biznesowy, coach kariery, konsultant w zakresie zaawansowanej analizy behawioralnej w oparciu o narzędzie diagnostyczne DISC (Certified Behavioral Consultant).

Na co dzień wspieram ludzi, którzy pragną zmiany w zakresie kariery lub własnego biznesu w tym, aby mogli rozwinąć skrzydła, dobrze ustawić nawigację i lecieć w odpowiednim kierunku. Łączę wykształcenie i doświadczenie biznesowe z zamiłowaniem do odkrywania ludzkiego potencjału.

W przeszłości naukowiec, w międzyczasie ekspert ds. marketingu i handlu międzynarodowego w firmach irlandzkich z branży lotniczej, żywnościowej oraz edukacyjnej, obecnie przedsiębiorca, trener i wykładowca. Czuję, że łączę w sobie trzy natury: badacza, przedsiębiorcy i artysty. Dopiero, kiedy pozwoliłam im wszystkim "dojść do głosu", poczułam się spełniona zawodowo i prywatnie. Jeśli interesuje Cię więcej na ten temat i chcesz mnie lepiej poznać, zapraszam tutaj. Współtworzę z dwoma innymi kobietami już od dwóch lat projekt Markowa Maria podbija rynek! (pomoc w zmianie ścieżki kariery lub założeniu własnej firmy).

Współautorka dwóch książek oraz kilkunastu artykułów naukowych z zakresu gospodarki międzynarodowej oraz rynku pracy.

A prywatnie: szczęśliwa żona, pasjonatka gier planszowych i właścicielka pokaźnej kolekcji dinozaurów w różnej postaci.

Chcesz wiedzieć więcej na temat narzędzi i metod, za pomocą których pomagam? Zajrzyj tutaj. Zapraszam Cię także do mojej Czytelni.


Jest to KURS w ramach CYKLU: “EFEKTYWNE DZIAŁANIE - wyznaczaj mądrze cele i rób właściwe rzeczy!” - nagranie kursu przeprowadzonego online dla grupy ponad dwustu osób!
Praca z Klaudią doprowadziła mnie przede wszystkim do sprecyzowania swoich celów i priorytetów. Jestem osobą kreatywną, mającą wiele pomysłów i mój problem polegał na tym, że często nie mogłam się zdecydować co mam w danej chwli wybrać. W czasie naszych sesji zaczęłyśmy od określenia moich podstawowych wartości życiowych. Dzięki temu jasno sprecyzowałam swoje cele. Pomoc otrzymałam również w zakresie organizacji swojego czasu, a także technik komunikacji w biznesie. Dzięki naszym sesjom udało mi się połączyć wiele – z pozoru nie połączonych ze sobą – celów w jedną całość.

Klaudia jest osobą bardzo ciepłą i empatyczną, jednocześnie jest bardzo konkretna i rzeczowa. Cechuje ją wielka inteligencja, analityczny, a zarazem otwarty umysł i doświadczenie. Nie brak jej także poczucia humoru, co w pracy indywidualnej jest ważne.

Na pewno będę kontynuować pracę z Klaudią, ponieważ jest ona niezastąpionym doradcą w sprawach własnego biznesu, czyli kierunku, który obrałam. Praca z Klaudią, jako doradcą, dodaje mi pewności siebie. Polecam ją z całego serca.

Sylwia Bartosz, dziennikarka, blogerka, artystka, pasjonatka duchowego rozwoju

"Byłam już uczestniczką kilku grupowych zajęć przeprowadzonych przez Klaudię, jak również jednej sesji indywidualnej. Po indywidualnej sesji z Klaudią jestem bardzo zadowolona i mam ustalone priorytety oraz jasność co do ról, jakie spełniam w życiu. Dzięki tej sesji „wyszłam na prostą”, gdyż pozbyłam się wyrzutów sumienia związanych z organizacją moich zadań. Dzięki Klaudii zaplanowałam sobie mądrze i w zgodzie ze sobą tydzień i miesiąc, aby moje poszczególne życiowe role nie kolidowały ze sobą, lecz współgrały i się wzajemnie wspierały. Mam teraz poczucie, że to ja panuję nad moim biznesem i życiem prywatnym, a oprócz tego, mam jeszcze czas wolny tylko dla siebie!

Anna Afshar, projektantka i właścicielka firmy, ArusCraft


Najczęściej zadawane pytania


Czy dam radę się uczyć online?
Lekcje są tak skonstruowane, by umożliwić samodzielną naukę i wykonywanie ćwiczeń. Oglądasz filmy oraz robisz narzędzia w swoim tempie, decydujesz, kiedy chcesz je wykonywać, zatem wybierasz najdogodniejszy dla Ciebie moment. Kurs ten został przystosowany właśnie do nauki online, ja sama tak się uczę i widzę niesamowite korzyści.
Skąd pewność, że kurs spełni moje oczekiwania?
Moje metody pracy i narzędzia użyte w kursie zostały przetestowane na setkach osób, w tym na mojej własnej skórze! Otrzymasz wiedzę, którą wcielisz w życie dzięki narzędziom, które możesz pobrać w formie arkuszy roboczych. To nie są teoretyczne wykłady, ale Twoja samodzielna praca wymagająca zaangażowania i poważnego podejścia i powodzenie zależy tutaj w największej mierze od Ciebie i Twojej gotowości do zmiany.
Jak długo mam dostęp do kursu?
Masz gwarantowany minimalny dostęp na 24 miesiące od dnia, w którym zakupisz kurs! Myślę, że w ciągu dwóch lat dasz radę spokojnie zrobić kurs, tym bardziej, że narzędzia do samodzielnej pracy (edytowalne formularze pdf) możesz pobrać na swój komputer.
Nie wiem, czy mnie stać na ten kurs
To Twoja decyzja, ja mogę tylko podpowiedzieć: pomyśl o tym, czy stać Cię na tkwienie w miejscu, w którym jesteś, a potem oblicz, ile dla Ciebie jest warte to, by ta sytuacja uległa zmianie.

Klaudia z pasją dzieli się swoją wiedza, a jest czym! Profesjonalna i przygotowana, a przede wszystkim żywo zainteresowana drugim człowiekiem, zawsze wyciągająca rękę gotową do pomocy.

Umie przycisnąć, dać “mentalnego” kopniaka, kiedy jest niezbędny, pomóc się zorganizować i znaleźć stosowne informacje.

Polecam zarówno warsztaty grupowe, jak i indywidualne spotkania z Klaudią.

Opłaca się i warto!

Kamila Brzozowska, pracownik kuratorium w Irlandii

Zacznij już TERAZ!